Stiklinės durys

Stiklinės durys yra puiki alternatyva iš tradicinių medžiagų pagamintoms vidinėms durims. Tokios durys vizualiai išplečia erdvę ir sujungia kambarius, pripildo juos šviesos ir sukuria didelių erdvių pojūtį. Be to, jos būstui suteikia individualumo, o interjeras tampa originalus, elegantiškas, šiuolaikiškas ir stilingas.

Bespalvės stiklinės durys imtos plačiai naudoti saunose, vonios kambariuose ir dušo kabinose. Paprastai naudojamas 8-10 milimetrų storio stiklas. Į smulkmenas neįsigilinusį pirkėją paprastai stebina gana didelė stiklinėms durims reikalingos furnitūros kaina. Jos dydį lemia šioje vietoje būtinas itin didelis kruopštumas ir tikslumas. Be pagrindinės užduoties užtikrinti, kad durys varstytųsi lengvai ir patogiai, visi furnitūros elementai turi harmoningai papildyti ir pabrėžti estetinį stiklo grožį.

Nedidelės stiklinių durų furnitūros detalės turi išlaikyti nemažą svorį. Šios furnitūros detalių dizaine naudojama įvairi gryno metalo faktūra – nuo matinio iki it veidrodis spindinčio plieno ar aliuminio. Į terminą "stiklinės durys" įeina keletas berėmių konstrukcijų variantų. Pagal tai, kaip durys atsidaro, galima jas suskirstyti į grupes:

Švytuoklinės – darosi ir į vidų, ir į išorę. Įprastai su tokiomis durimis naudojamas ir mechanizmas, kuris atidarius duris ir atitraukus ranką, jas uždaro. Tokios durys tvirtinasi į grindis ir lubas.

Irklinės – atsidaro tik į vieną pusę, tvirtinasi prie sienos arba į vadinamąją durų dėžutę.

Įtraukiamos – atsidarydamos pavažiuoja į šoną. Tokių durų ratukai važinėjasi bėgeliu, pritvirtintu lubose ar prie sienos. Ši konstrukcija ypač tinka tiems atvejams, kai įprastinės durys atsidarydamos užimtų pernelyg daug vietos ir trukdytų praeiti.