Veidrodžiai pagal Montessori

Montessori pedagogikos principai susiformavo XX a. pradžioje ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Pagal šią filosofiją vaikas suvokiamas kaip pilnavertė ir savarankiška asmenybė, gebanti pati rinktis, pati nuspręsti. Suaugusieji vaikui tik padeda susipažinti su aplinka, skatina norą ieškoti, mokytis, tobulėti.

Mums įprasta, kad Montessori metodika taikoma vaikų darželiuose, mokyklose. Tačiau vadovaujantis tais pačiais principais galima įrengti ir vaiko kambarį namuose. Tam nereikia didelių išlaidų, tik šiek tiek žinių ir išmoningumo.

Savęs pažinimui tiesiog būtinas veidrodis. Jį galima saugiai pritvirtinti virš spintelės. Į šią pasiremdamas mažylis lengvai atsistos ir veidrodyje matys save. Patirtis rodo, kad veidrodžius mažieji labai mėgsta. Per veidrodį vaikai suvokia save kaip atskirą asmenį erdvėje. Tai nutinka apie antruosius mažylio gyvenimo metus. Tuomet kartu galima prieš veidrodį mokytis veido, kūno dalis, rodyti įvairias mimikas, per kurias pažįstamos emocijos: linksmas, liūdnas, susirūpinęs.

Daugiau straipsnių rasite www.veidrodis.lt